Po obozie letnim :) 2019-08-31


Zdjecie glówne

Zgrupowanie taekwondo olimpijskie dla Zawodników naszych klubów odbyło się w dniach 23-29 sierpień 2019 w Ośrodku Kolonijno -Wypoczynkowym Urszula w Darłówku Wschodnim.

  W zgrupowaniu wzięły udział 93 osoby, integrując kluby z Wolsztyna, Kościana, Grodziska Wlkp., Kargowej i Rakoniewic. Samych adeptów - młodych zawodników było 83 osoby, które uczestniczyły w ramach systematycznych treningów oraz aktywnego wypoczynku.

 Zawodnicy mieszkali w Ośrodku wypoczynkowo-kolonijnym 'Urszula", który położony jest zaledwie 50 m od plaży. Teren ośrodka posiadał bogate zaplecze sportowo - rekreacyjne, w skład którego wchodził zespół boisk sportowych,  plac zabaw, teren na grill oraz pomieszczenia do przeprowadzenia zajęć jak:  sala świetlicowa -  multimedialna - namioty tematyczne:  do  szkoleń / konferencji; zabaw - gry w szachy, planszowe,  sala do ćwiczeń z siłownią i taekwondo - wyłożona przywiezioną przez klub matą sportową, przygotowaną do bezpiecznego przeprowadzenia treningów.

Treningi taekwondo odbywały się 3 razy dziennie, w sali i w terenie pod okiem trenerów, w grupach odpowiadającym umiejętnościom uczestników.

Adepci doskonalili, technikę, taktykę, gibkość oraz ogólną motorykę. Poza treningami najmłodsi dzięki świetnie przygotowanej kadrze wychowawczej mogli zaznajomić się z innymi dyscyplinami sportowymi, również nie zabrakło czasu na odpoczynek i plażowanie, a pogoda była wyśmienita. Wielką frajdą dla wszystkich uczestników okazał się park linowy " Nad Bałtykiem", dzieci jak i starsi koledzy przełamywali swój strach na wysokościach. Zwiedzaliśmy okolice, miejscowość, wybrzeże, płynęliśmy jachtem "Erykiem" i czerpaliśmy radość z otaczającego nas miejsca.

A w ośrodku zawodnicy rozwijali swoje aspekty twórcze, artystyczne i sportowe. Podczas obozu szkoliliśmy Kadrę Wlkp. Taekwondo. Wszyscy uczestnicy zgrupowania odbyli testy sprawnościowe, wymagane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zorganizowana została dyskoteka z konkursami.  Na koniec pożegnaliśmy morze, robiąc wspólne zdjęcie.


Pragniemy podziękować za dofiansowanie obozu:

URZĄD MIASTA WOLSZTYN

STAROSTWO POWIATOWE w Wolsztynie

URZĄD MIASTA KOŚCIAN

WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SPORTOWE / Urząd Marszałkowski w Poznaniu


Galeria zdjęć